Prof. Dr. Haşmet Bardakçı web sitesine hoşgeldiniz.

Robotik Cerrahi

Robotik kalp ameliyatları kalp cerrahisinde teknolojik olarak gelinen en üst seviyedir. Tabi burada ameliyatı yapan robot değil biziz ancak robot çok ince çalışma imkanı veriyor.

Bu teknikte kullandığımız, da Vinci robotik sistemi ile hastalarımızın göğsünü açmadan 1cm den küçük 4 tane kesi ile kaburgaların arasından girerek ameliyatları gerçekleştiriyoruz.

Robotun kollarının 540 derece dönme ve 6 yöne hareket etme yeteneğine sahip olması ve insan elinden küçük olması nedeni ile her bölgeye rahatlıkla ulaşabiliyor. Aynı zamanda 3 boyutlu kamerası ile 10-20 kat büyük görüntü elde edilmesi tüm detayların çok daha rahat görülebilmesine olanak sağlıyor.

 

Robot kullanarak koroner by-pass, mitral, triküspit kalp kapakçıklarının tamiri ve değiştirilmesi, kalp deliklerinin onarımı ve tümörlerin çıkarılması, aritmi cerrahisi gibi kalp ameliyatları gerçekleştirilebiliyor. Kesilerin küçük olması hastalarımızın, göğüs açılarak yapılan klasik ameliyatlara göre çok daha çabuk iyileşmelerini sağlıyor. Yara izinin bu denli küçük olması ve göğüs yan duvarında kalması estetik açıdan son derece avantajlı oluyor. Ameliyatta daha az kan nakline ihtiyaç olması ve ameliyat sonrası ağrının klasik yönteme göre çok daha az olması robotik ameliyatların avantajlarındandır. Bu yöntemle hastalarımız iş ve sosyal yaşamlarına kısa sürede dönüyorlar ve çok memnunlar.

0 312 287 79 78

Kızılırmak Mahallesi 1245. Cadde 1250. Sokak Ulusoy Plaza No:9 Kat:4 Daire:13 Çukurambar – Çankaya / ANKARA

 

0 532 013 02 03

Tüm hakları saklıdır © Prof.Dr. Haşmet BARDAKÇI 2016