Robotik Cerrahi

Robotik kalp ameliyatları kalp cerrahisinde teknolojik olarak gelinen en üst seviyedir. Tabi burada ameliyatı yapan robot değil biziz ancak robot çok ince çalışma imkanı veriyor.

Robotik Cerrahi

Bu teknikte kullandığımız, da Vinci robotik sistemi ile hastalarımızın göğsünü açmadan 1cm den küçük 4 tane kesi ile kaburgaların arasından girerek ameliyatları gerçekleştiriyoruz.

Robotun kollarının 540 derece dönme ve 6 yöne hareket etme yeteneğine sahip olması ve insan elinden küçük olması nedeni ile her bölgeye rahatlıkla ulaşabiliyor. Aynı zamanda 3 boyutlu kamerası ile 10-20 kat büyük görüntü elde edilmesi tüm detayların çok daha rahat görülebilmesine olanak sağlıyor.

Robot kullanarak koroner by-pass, mitral, triküspit kalp kapakçıklarının tamiri ve değiştirilmesi, kalp deliklerinin onarımı ve tümörlerin çıkarılması, aritmi cerrahisi gibi kalp ameliyatları gerçekleştirilebiliyor. Kesilerin küçük olması hastalarımızın, göğüs açılarak yapılan klasik ameliyatlara göre çok daha çabuk iyileşmelerini sağlıyor. Yara izinin bu denli küçük olması ve göğüs yan duvarında kalması estetik açıdan son derece avantajlı oluyor. Ameliyatta daha az kan nakline ihtiyaç olması ve ameliyat sonrası ağrının klasik yönteme göre çok daha az olması robotik ameliyatların avantajlarındandır. Bu yöntemle hastalarımız iş ve sosyal yaşamlarına kısa sürede dönüyorlar ve çok memnunlar.

Bize Yazın

Aşağıdaki form üzerinden bizlere ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

  Haşmet Bardakçı

  Aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

  Sosyal Medya

  Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilir, son paylaşımlarımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Copyright 2023, Haşmet Bardakçı‘ya aittir. Tüm hakları Saklıdır. Son güncelleme tarihi: 01/08/2023

  Copyright 2023, Haşmet Bardakçı‘ya aittir. Tüm hakları Saklıdır. Son güncelleme tarihi: 01/08/2023