Varis Tedavisi

Varisleri kesisiz, ağrısız ve tekrarlamayacak şekilde, estetik olarak tedavi etmek mümkün. Bu konuda yaptığım tedavileri sayfamdan okuyabilirsiniz.

Varis Tedavisi

Radyofrekans Dalgaları ile Varis Tedavisi

Radyofrekans dalgaları ile cilt altındandaki orta ve ileri genişlikteki varislerin tedavisinde sıklıkla kullandığım etkili bir yöntemdir.

Hafif anestezi altında lazer tedavisinde olduğu gibi diz üstünden varisli damara bir iğne ile giriyorum. Doppler kontrolünde radyofrekans kateteri yerleştiriyorum. Bu şekilde rayofrekans enerjisi ile varisli damarı içten kapatıyorum.

Kısa sürede tamamladığım bu işlemde bacağa herhangi bir kesi uygulamıyorum. Tercih ettiğim anestezi çok basit ve güvenlidir. İşlem sonrası hastalarım aynı gün ayağa kalkarlar, 1 gün bacak bandajlı kalır. 2. gün muayenehanemde kontrolünü yaptığım hastalara varis çorabı giydirilir. İşlem sonrası hastalarıma 3 hafta varis çorabı öneriyorum.

Endovenöz Lazer Tedavisi

Varisli damarın lazerle içerden kapatılması

Lazer ışını, orta ve ileri genişlikteki varislerin tedavisinde uzun zamandır kullandığım bir yöntemdir.

Hafif anestezi altında yada sadece bacaklar uyuşturularak diz üstünden doppler ultrason eşliğinde varisli damara bir iğne ile giriyorum. Lazer ışını kullanarak varisli damarı içten kapatıyorum.

Bu işlemde bacağa herhangi bir kesi uygulamıyorum. İşlem sonrası hastalarım aynı gün ayağa kalkıyorlar, bacak 1 gün bandajlı kalıyor. 2. gün muayenehanemde kontrolünü yaptığım hastalara varis çorabı giydiriyoruz. İşlem sonrası hastalarıma 3 hafta varis çorabı öneriyorum.

Köpükle Varis Tedavisi

Köpük kullanarak, çapları 1 -3 mm arasında olan yüzeysel varislerin tedavisini muayenehanemde yapıyorum.

Bunlar bazen örümcek ağı şeklinde de olabilmektedir. Bu tipteki kılcal varislerin içerisine çok ince iğneler ile damar büzücü köpük vererek varisi söndürme işlemi yapıyorum. Bu yolla istenmeyen kötü görüntü ortadan kalkıyor.

Özellikle kadın hastalarım estetik açıdan bu yöntemden çok memnunlar.

Yüzeysel Radyofrekans Tedavisi (Termokoagülasyon)

İnce varislerin tedavisinde kullanılan daha çok kozmetik amaçlı bir işlemdir. Cilt dışından uygulanır. Her cilt tipine uygulanabilir. Uygulamadan sonra cilt üzerinde kısa süreli kızarıklıklar oluşur. Bunlar birkaç gün içerisinde kabuk bağlar. 4 – 6 haftada tamamen normale döner.

Doku Yapıştırıcısı ile Varis Tedavisi

Doku yapıştırıcısı tekniğinde cilde hiç kesi yapmadan küçük bir iğne ile damara girip varisli damarı içeriden kapatıyorum. Tıpta uzun zamandır farklı hastalıklarda kullanılan doku yapıştırıcısını artık bacak varislerinin tedavisinde de kullanıyorum. Bu yöntemde anesteziye hiç gerek kalmıyor. Hastamı uyutmaya veya bacağına anestezi vermeme gerek kalmıyor. Varisli damara küçük bir iğne ile giriyorum. Özel bir klavuz tel yardımıyla doku yapıştırıcısı kullanarak varisli damarın her iki yüzeyini birbirine yapıştırıp içeriden kapatıyorum. Kısa bir süre içinde tedaviyi tamamlıyorum. Son derece ağrısız ve estetik bir tedavi. Anestezi vermediğim için kişi aynı gün normal hayatına dönebiliyor.

Bize Yazın

Aşağıdaki form üzerinden bizlere ulaşabilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

  Haşmet Bardakçı

  Aşağıda yer alan iletişim bilgilerinden bizlere ulaşabilir ve randevu alabilirsiniz.

  Sosyal Medya

  Sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edebilir, son paylaşımlarımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Copyright 2023, Haşmet Bardakçı‘ya aittir. Tüm hakları Saklıdır. Son güncelleme tarihi: 01/08/2023

  Copyright 2023, Haşmet Bardakçı‘ya aittir. Tüm hakları Saklıdır. Son güncelleme tarihi: 01/08/2023